14 czerwca 2024

Wpadli po tym jak oszukali jednorękiego bandytę

Policjanci z Tarnogrodu zatrzymali 2 mężczyzn z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy działając wspólnie i w porozumieniu, wypłacili rzekomo wygrane pieniądze w automatach do gier o niskich wygranych. Policjanci ujawnili przy jednym z nich prawie 3 tys. zł. oraz specjalne urządzenie „samoróbkę”, którą posłużył się do oszukania maszyny, nabijając wirtualne punkty.

Reklamy

 

Do zatrzymania doszło dzisiejszej nocy w Różańcu. Pełniący służbę patrol zauważył mężczyznę wychodzącego z jednej ze stacji paliw, który bardzo spieszył się do pozostawionego w drodze polnej samochodu. W aucie czekał na niego kierowca, który na widok radiowozu zapalił szybko silnik. Obaj mężczyźni zostali niezwłocznie wylegitymowani. Jak się okazało 40-letni kierujący renaulta nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego 25-letni kompan zmierzał do niego z kubkiem wypełnionym pieniędzmi. Jak przyznali, będąc w okolicy przejazdem, jeden z nich postanowił zagrać na automacie do gier.

Po sprawdzeniu obu mężczyzn z Ostrowca Świętokrzyskiego w policyjnej bazie danych okazało się, że w przeszłości byli wielokrotnie karani za przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko mieniu. Przy 25-latku policjanci znaleźli sumie blisko 3 tys. złotych w bilonie i banknotach oraz specjalne urządzenie do wprowadzania w błąd maszyny do gier. Tzw. samoróbka wysyłała impulsy nabijające „wirtualne” punkty na automacie.

Reklamy

Obaj trafili do policyjnego aresztu, do dyspozycji prokuratora. Za oszustwo sprawcom grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

 

 

źródło: KPP Biłgoraj

Reklamy