Kontrabanda w aucie i w domu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

Reklamy

 

28 lutego, br., podczas kontroli drogowej prowadzonej w m. Berdyszcze w pow. chełmskim, funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mazda, którym podróżował ob. RP.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ujawnili w kontrolowanym pojeździe znaczne ilości nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze podejrzewając, iż zatrzymany mężczyzna może trudnić się handlem nielegalnymi wyrobami akcyzowymi, postanowili przeszukać również jego dom w Dorohusku. Ich przypuszczenia potwierdziły się na miejscu, gdzie odnaleziono kolejną partię kontrabandy.

W sumie, w pojeździe oraz na terenie posesji, ujawniono i zabezpieczono nielegalne papierosy o wartości ponad 200 tys. zł.

Zatrzymany, 48-letni ob. RP, przyznał, iż ujawnione papierosy są jego własnością. Wcześniej skupował je od obywateli Ukrainy, z zamiarem późniejszej ich odsprzedaży z zyskiem w głębi kraju. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 4 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG