12 kwietnia 2024

Kręgle – podsumowanie turnieju drużynowego w Zamościu

W Klubie Absens Carens – Artis Hotel & SPA 17 grudnia czteroosobowe grupy rywalizowały w ramach III Drużynowego Zamojskiego Turnieju w Kręgle. Zwyciężyła drużyna z Zamościa: Bogdan Panas, Marcin Zygiert, Anna Sobol i Dariusz Bednarczyk.

Drugie miejsce zajęli Tomasz Pakuła, Piotr Skiba, Bartosz Nizio (z Krasnobrodu), którą tradycyjnie wzmacniał Piotr Orzechowski z Zamościa. Na najniższym stopniu podium uplasowali się: Sylwester Prochowicz, Andrzej Jurczyszyn, Michał Gęborys i Jakub Głowacki (wszyscy z Zamościa).

– W turnieju wzięło udział 44 osoby, czyli 11 grup. Rywalizacja finałowa była bardzo zacięta i wyrównana, bo zwycięzcy strącili 534 kręgle, a ekipa z drugiego miejsca zbiła ich tylko o dwa mniej. Drużyna w składzie Marek Nieścior Bartłomiej Litwajtis, Michał Osuch i Marek Gajewski (znani na co dzień z gry w Zamojskiej Lidze Koszykówki) nie obroniła po raz trzeci zwycięskiego tytułu, tym razem spadając na czwarte miejsce – relacjonuje Tomasz Pakuła, koordynator rozgrywek.    

W drugiej połowie stycznia 2013 roku wystartuje Zamojska Liga Bowlingowa. Szczegóły na temat startu w rozgrywkach będzie można znaleźć na fanpage „Kręgle Zamość Absens Arens” na Facebooku.

 

Teksi: Tomasz Pakuła

Fot. Piotr Orzechowski