25 czerwca 2024

Kto przywiązał psa do drzewa?

W lesie w pobliżu miejscowości Teodorówka odnaleziony został przywiązany sznurkiem do drzewa wychudzony pies. Wycieńczone zwierzę to około 2-letnia suka, podobna do rasy owczarka niemieckiego. Jak się okazało, przez co najmniej kilka dni pozostawiona była bez pożywienia. Chociaż pies już znalazł nowy dom, policjanci poszukują osoby, która odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem.

Reklamy

 

Przywiązana do drzewa młoda suka została odnaleziona przez grupę osób, które wybrały się na wycieczkę do lasu pod koniec września. Mieszkańcy Teodorówki w gm. Biłgoraj o zdarzeniu powiadomili policję. Zwierzę było wyczerpane i potrzebowało pomocy.

Jak ustalili policjanci, zwierzę prawdopodobnie w okresie od 24 do 29 września b.r. było przywiązane sznurkiem do drzewa i w ten sposób pozostawione bez opieki. Suka została przebadana przez weterynarza, w okolicy ogona z lewej strony posiadała otarcia naskórka. Zwierzę znalazło już nowy dom.

Reklamy

Jednak jej poprzedni właściciel nie pozostanie bezkarny. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie znęcania się nad psem. Jest to około 2 -letnia suczka podobna do rasy owczarka niemieckiego. Ma klapnięte ucho, ładną sierść i reaguje na wydawane komendy.

Policjanci publikując zdjęcie czworonoga zwracają się do osób, które mogą pomóc w  ustaleniu jego poprzedniego właściciela. Osoby, które są w stanie określić, do kogo mógł należeć pies, proszone są o kontakt z  Komendą Powiatową Policji w  Biłgoraju bądź z najbliższą jednostką policji.

Reklamy

 

źródło i fot: KPP Biłgoraj