Latarka zamiast markowego telefonu

Latarka zamiast markowego telefonu to efekt transakcji, jakiej za pośrednictwem portalu internetowego dokonał 23-letni mieszkaniec gm. Zamość. Młodzieniec umówił się z oferentem na zamianę telefonów komórkowych. W paczce otrzymał jednak bezwartościowy dla niego towar.

Reklamy

 

Zakupy poprzez Internet mają wielu zwolenników i cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Czyniąc zakupy w sieci należy być jednak ostrożnym, gdyż i tam możemy natknąć się na nieuczciwych sprzedawców.

Przekonał się o tym 23-letni mieszkaniec gm. Zamość, który na jednym z portali internetowych umówił się z oferentem na zamianę telefonów komórkowych. 23-latek zgodnie z umową przesłał kontrahentowi swój telefon. W zamian miał otrzymać markowy produkt. Kiedy odebrał przesyłkę okazało się, że zamiast komórki otrzymał latarkę. O oszustwie, na którym stracił ponad 700 złotych mężczyzna zawiadomił Policję.

Policjanci wyjaśniają sprawę nierzetelnej transakcji i przypominają o ostrożności podczas zakupów poprzez internet.

Decydując się na taką formę sprawunków pamiętajmy, że podobnie jak w rzeczywistości również w wirtualnym świecie możemy paść ofiarą złodzieja czy oszusta. Dlatego też sprawdzajmy sprzedawcę, u którego zamierzamy kupić wybraną rzecz. Zweryfikujmy czy jest rzetelny.

Zwróćmy uwagę na ilość komentarzy, sprawdźmy w karcie sprzedawcy komentarze. Nawet w przypadku, gdy mieszkamy daleko zapytajmy czy po towar można zgłosić się osobiście. Gromadźmy całą korespondencję ze sprzedającym, w przypadku oszustwa będzie ona bezcennym dowodem kontaktów.

Zachowanie zasad ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci. Jeśli jednak mimo tego padniemy ofiarą internetowego naciągacza i nie dostaniemy towaru, za który zapłaciliśmy natychmiast zgłośmy to na Policję.

 

 

źródło i fot. KMP Zamość