Czym zajmuje się Komisja Europejska? Ilu europosłów pracuje w Parlamencie Europejskim? Od kiedy możemy bez barier przemieszczać się po krajach Unii Europejskiej? Ile mamy języków urzędowych w UE? To jedne z wielu pytań, na które odpowiedzi udzielą stażyści prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, podczas spotkań z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z Lubelszczyzny. Zainteresowane szkoły mogą już teraz przesyłać zgłoszenia!
Integracja europejska, instytucje unijne oraz szanse, jakie młodzieży stwarza członkostwo Polski w Unii Europejskiej, to jedne z głównych zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas III edycji projektu „Lekcji europejskiej”. W ramach 45-minutowych zajęć studenci, którzy odbyli staż w Biurze Poselskim prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w Parlamencie Europejskim w Brukseli, podzielą się z młodszymi kolegami zdobytą w Parlamencie Europejskim wiedzą, doświadczeniem oraz osobistymi spostrzeżeniami, umożliwiając młodzieży poznanie Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE w „nowej odsłonie”.
– Na podstawie doświadczeń z poprzednich edycji wiemy, że lekcje umożliwiają uczniom po raz pierwszy stykającym się z problematyką Unii Europejskiej opanowanie podstawowej wiedzy w tym zakresie. Dla uczniów przygotowujących się do matury, stanowią natomiast interaktywną powtórkę szkolnego materiału. Spotkanie ze starszymi kolegami i przysłuchanie się ich doświadczeniom płynącym z pracy w międzynarodowym środowisku, niejednokrotnie stanowią pomoc w wyborze kierunku studiów czy inspirację do dalszych działań– mówi Beata Chrostek, koordynatorka projektu.
Udział w projekcie „Lekcja europejska: III edycja” mogą zgłaszać szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa lubelskiego na adres e-mail: lekcja.europejska@lenalubelska.pl lub pod numerem telefonu/fax: (81) 448-00-92 do dnia 22 marca br. Szczególne zaproszenie skierowane jest do szkół, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu.
Zapraszamy!