5 marca 2024

Lubelskie: Trwa policyjna akcji Bezpieczny Weekend

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend”. W ciągu dwóch minionych dni doszło do 13 wypadków, w których 14 osób odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także ponad 100 kolizji.Policjanci wyeliminowali z ruchu prawie 40 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

Trwa policyjna akcja bezpieczny weekend. Nad bezpieczeństwem osób czuwają  policjanci ruchu drogowego.  Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sprawdzają czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory.

W ciągu dwóch minionych dni policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 39 nietrzeźwych kierujących. W miejscowości Stok kierujący samochodem osobowym marki Seat, doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Kierowca seata był pijany. Badanie  wykazało, że  35 latek miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei wczoraj wieczorem policjanci z Ryk przeprowadzili kontrolę autokaru, który miał wyruszyć z młodzieżą do Hiszpanii. 46 letni kierowca znajdował się niestety w stanie po użyciu alkoholu, miał w organizmie 0, 25 promila.

Reklamy

Od środy na drogach naszego województwa doszło do 13 wypadków w ruchu drogowym, w których 14 osób odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy ponad 100 kolizji w ruchu drogowym. 

 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.

 

źródło: KWP Lublin (R.L.R)