Zamiłowanie do cudzych rowerów i łatwego zarobku

Policjanci z IV komisariatu Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali złodzieja rowerów. Sprawca wpadł dzięki operacyjnym ustaleniom kryminalnych. Mundurowi udowodnili mu kradzież 11 jednośladów o wartości blisko 10 tys. zł. Młody mieszkaniec podlubelskiej miejscowości kradł rowery z klatek schodowych. Później wstawiał je do lombardów lub sprzedawał na lubelskim targowisku.

Reklamy

Wczoraj policjanci z IV komisariatu zatrzymali 19 letniego Kamila K. Młody mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w jednej z podlubelskich miejscowości. Z ustaleń policjantów wynikało, że 19 latek ma na swoim koncie szereg kradzieży, do których doszło w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Kamil K. usłyszał w sumie 11 zarzutów. Wartość skradzionych rowerów oszacowana została na kwotę  blisko 10 tys. zł. Kradzieże miały miejsce głównie w rejonie osiedla LSM. Młody mężczyzna wchodził do klatek schodowych skąd kradł pozostawione bez właściwego zabezpieczenia pojazdy. Później wstawiał je do lombardów lub sprzedawał na lubelskim targowisku. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczał na własne potrzeby. Podejrzany poddał się dobrowolnie karze w wymiarze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, karze grzywny oraz obowiązkowi naprawienia szkody.

Policja apeluje, aby każdy dbał o swoje mienie i odpowiednio je zabezpieczał. Pozostawione bez jakiegokolwiek nadzoru przedmioty stają się łatwym łupem dla złodziei. Policjanci informują, że jedną z form zabezpieczenia jednośladu jest jego oznakowanie w jednostce Policji.

Reklamy

 

źródło: KWP Lublin (R.L.R)