Odpowie za włamania na terenie ogródków działkowych

Dęblińscy policjanci zatrzymali 50 latka, który dokonywał włamań do altanek na terenie Dęblina. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na koncie włamania do co najmniej 5 domków letniskowych, z których kradł elementy metalowe, przedmioty codziennego użytku oraz elektronarzędzia.

Reklamy

Do kilku włamań do domków znajdujących się na terenie ogródków działkowych na terenie Dęblina doszło w przeciągu ostatniego pół roku. Sprawca z wnętrza kradł elementy metalowe, elektronarzędzia oraz przedmioty codziennego użytku. Do środka dostawał się rozbijając szybę lub wyważając drzwi. Spowodował straty w wysokości ponad 2 tys. złotych.

Dęblińscy policjanci wytypowali sprawcę. 50-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego wpadł w ręce funkcjonariuszy wczorajszego ranka. Jak się okazało, był już notowany za wcześniejsze kradzieże. Mężczyzna poszukiwany jest także listem gończym za podobne przestępstwa przez Sąd Rejonowy w Kozienicach

Reklamy

50-latek trafił do policyjnego aresztu. Podczas zatrzymania był pod wpływem alkoholu, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KWP Lublin (J.W.)