Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali wczoraj siedem osób do śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Postępowanie dotyczy działalności grupy, której członkowie czerpali korzyści z nierządu czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Zatrzymani do mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku od 22 do 44 lat, wśród nich są dwie kobiety.
Reklamy
W marcu bieżącego roku Prokuratura Apelacyjna w Lublinie powierzyła do prowadzenia policjantom z Centralnego Biura Śledczego postępowanie w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z nierządu. Zebrany materiał operacyjny i dowodowy doprowadził funkcjonariuszy do ustalenia i dotarcia do osób zamieszanych w przestępczy proceder.
Wczoraj przyszedł czas na realizację i pierwsze zatrzymania. Policjanci zatrzymali 7 osób, to mieszkańcy Lublina i powiatu lubelskiego, w wieku od 24 do 44 lat. Wśród nich są dwie kobiety. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyźni prowadzili i „opiekowali się” kilkoma agencjami towarzyskimi działającymi w Lublinie. Zajmowali się werbunkiem kobiet, prowadzeniem agencji oraz czerpaniem korzyści z nierządu. Zatrzymane dwie mieszkanki Lublina, wieku 24 i 28 lat, zatrudnione były jako telefonistki, które przyjmowały zgłoszenia od klientów. Na tym etapie prowadzonego postępowania wynika, że przestępcy działając w różnych konfiguracjach osobowych zdołali uzyskać z nielegalnego biznesu blisko 200 tys. zł.
Podczas wczorajszych przeszukań policjanci z CBŚ KGP zabezpieczyli dokumentację, komputery i telefony. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie w postaci dwóch samochodów o wartości blisko 35 tys. zł.
Wczoraj podejrzani usłyszeli zarzuty w Prokuratorze Apelacyjnej w Lublinie. Dotyczą one czerpania korzyści z nierządu i uczynienia z tego procederu stałego źródła dochodu. W tym przypadku nie było przesłanek do zastosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego. Wobec podejrzanych zastosowane zostały dozory policji. Dodatkowo wobec jednego z podejrzanych 30-letniego mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe.
Większość z podejrzanych w przeszłości wchodziła już w konflikt z prawem, na swoim koncie mają m.in. przestępstwa narkotykowe, przeciwko mieniu oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Jak wynika z ustaleń policjantów jeden z podejrzanych wywodzi się ze środowiska lubelskich pseudokibiców.
Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Policjanci analizują zabezpieczone materiały w celu ustalenia dokładnych korzyści osiągniętych przez podejrzanych.
źródło i fot. KWP Lublin (R.L.R.)