30 maja 2024

Lublin: Nieletni napastnicy zaatakowali i ukradli telefon, słuchawki oraz klubowy szalik

Policjanci z II Komisariatu Policji ustalili sprawców rozboju. Dwaj nieletni mieszkańcy Lublina zaatakowali przy ul. Lwowskiej 16 latka. Skradli mu telefon komórkowy, słuchawki oraz czapkę i szalik z logo i herbem lubelskiej drużyny piłki nożnej. Policjanci z „dwójki” odzyskali wszystkie zrabowane przedmioty. Ustalili także 23 letniego pasera.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę wieczorem przy ul. Lwowskiej w Lublinie. Do idącego ulicą 16 latka podeszło dwóch chłopaków. Jeden z nich miał założoną na głowie kominiarkę. Nieznajomi zaatakowali 16 latka, uderzyli go w twarz, a później zażądali wydania wartościowych przedmiotów.
 
Młody Lublinianin w obawie o własne zdrowie wydał im telefon komórkowy wraz ze słuchawkami o wartości ponad 1000 zł. Napastnicy zbiegli zabierając nieletniemu także szalik i czapkę z logo i herbem lubelskiej drużyny piłki nożnej.
 
Pokrzywdzony zgłosił się na komisariat dopiero następnego dnia. Operacyjni z „dwójki” rozpoczęli typowania sprawców. Policjanci w jednym z lombardów ujawnili i zabezpieczyli zrabowany telefon. Zatrzymali także dwóch nieletnich mieszkańców Lublina oraz 23 letniego pasera.
 
15 latkowie odpowiadać będą za swój czyn jako nieletni sprawcy czynu karalnego. Ich sprawą zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich. Podczas przeszukania mieszkania jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli czapkę i szalik. Do 5 lat pozbawienia wolności grozić może z kolei paserowi.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (R.L.R)