23 maja 2024

Lublin: Nietrzeźwy pirat drogowy, ukrył się pod krzakiem

Za jazdę na podwójnym gazie, spowodowanie kolizji drogowej, przekroczenie prędkości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie 39-letni mieszkaniec Lublina. Pirata drogowego zauważyli policjanci z ruchu drogowego. W terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 80 km/h. Nie zatrzymał się do kontroli, uciekł i uderzył w słup oświetleniowy. Dalej uciekał pieszo. Został odnaleziony przez mundurowych kilkaset metrów dalej. Miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę przy ulicy Mełgiewskiej. Tam policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzili kontrolę drogową. Około godziny 17.30 postanowili zatrzymać jadącego z dużą prędkością hyundaia. Kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 32 km/h. Nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariusza i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Po przejechaniu kilkuset metrów zjechał z drogi, uderzył w słup oświetleniowy i uciekł pieszo.
 
Mundurowi przeszukali dokładnie okolice zdarzenia. Nieopodal pod krzakiem znaleźli ukrywającego się mężczyznę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Lublina. Piotr C. został zatrzymany. Podczas badania trzeźwości okazało się, że w organizmie ma blisko 1,7 promila alkoholu. Trafił do policyjnej celi.
 
39-latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia. Odpowie za kierowanie pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji drogowej, niezatrzymanie się do kontroli oraz przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (KG)