Lublin: Policjanci przerwali mu drzemkę

Za zniszczenie mienia odpowiadał będzie 23 letni mieszkaniec Lublina. Pijany mężczyzna najpierw wdał się w kłótnię z pasażerami autobusu, a kiedy kierowca kazał mu opuścić pojazd zdenerwowany chwycił metalowy kosz i rzucił nim w szybę. Wandal później odszedł w stronę osiedla, ale za chwilę wrócił, wszedł do autobusu i zasnął. Śpiącego 23 latka zatrzymali policjanci.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przy ul. Kleeberga w Lublinie. Kilka minut przed godz. 19: 00 policjanci otrzymali informację, że w autobusie komunikacji miejskiej wybita została szyba.
 
Jak ustalili funkcjonariusze sprawcą był pasażer autobusu. Agresywny mężczyzna najpierw zaczął zaczepiać innych pasażerów. Na jednym z przystanków kierowca poprosił go by opuścił autobus. Najwidoczniej cała ta sytuacja jeszcze bardziej rozjuszyła mężczyznę. Kiedy wyszedł na przystanek chwycił metalowy kosz i rzucił nim w boczną, tylną szybę pojazdu. Zaraz potem odszedł w stronę okolicznych bloków.
 
Kiedy na miejsce wzywana była policja wandal wrócił. Wszedł do autobusu i zasnął na siedzeniu. Z objęć Morfeusza wybudzili go policjanci.
 
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, to 23 letni mieszkaniec Lublina. Policjanci ustalili także, że był on poszukiwany przez funkcjonariuszy z V komisariatu do sprawy kradzieży sklepowej.
 
Straty na szkodę przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej szacowane są na kwotę 4000 zł. Za zniszczenie mienia 23 latkowi grozi może do 5 lat pozbawienia wolności
 
 
 
źródło: KWP Lublin (R.L.R)