20 czerwca 2024

Lublin: Pseudokibic recydywista zatrzymany przez CBŚ za handel narkotykami

Policjanci ze specjalnej grupy do zwalczania przestępczości wśród pseudokibiców Centralnego Biura Śledczego zatrzymali poszukiwanego listem gończym 42-latka, związanego ze środowiskiem lubelskich pseudokibiców, który będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklamy

Policjanci ze specjalnej grupy do zwalczania przestępczości wśród pseudokibiców zatrzymali 42-letniego Karola Z. z Lublina, który został aresztowany za posiadanie narkotyków w znacznej ilości.

Kompletnie zaskoczonego 42-letniego Karola Z. policjanci zatrzymali w piątek na lubelskiej Kalinowszczyźnie w okolicach miejsca swojego zamieszkania. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do obycia kary pozbawienia wolności (1,5 roku). Według ustaleń policjantów z CBŚ mężczyzna nadal uprawiał przestępczy proceder. Wcześniej był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i mieniu, a także za przestępstwa narkotykowe. Wiele lat życia spędził w zakładach karnych.

Reklamy

Za te ostatnie ciąży na nim wyrok 1,5 roku kary pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w miejscu jego przebywania ponad 120 gram amfetaminy. W prokuraturze usłyszał zarzut posiadania narkotyków w znacznej ilości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Reklamy

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

źródło i fot. KWP Lublin (JW)