27 maja 2024

Lublin: Rzucali petardy, doszło do pożaru i strat na 100 tys.

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich KMP w Lublinie ustalili dwóch sprawców zniszczenia mienia. 15 latek i jego 16 letni kompan odpalając petardy doprowadzili do podpalenia i pożaru sterty styropianu i materiałów biurowych. Suma strat na szkodę jednego z przedsiębiorstw przemysłowo – handlowych oszacowana została na kwotę 100 tys. zł.

Wczoraj policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich KMP w Lublinie ustalili dwóch sprawców zniszczenia mienia. Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku przy ul. Zawieprzyckiej w Lublinie.  
 
Na skutek zaprószenia ognia doszło do pożaru styropianu oraz materiałów biurowych. Straty na szkodę jednego z przedsiębiorstw przemysłowo – handlowych oszacowane zostały na kwotę 100 tys. zł.  Mimo upływu czasu od zdarzenia sprawcy nie pozostali bezkarni.
 
Na ich ślad natrafili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich z KMP w Lublinie. Wczoraj zatrzymany został 15 letni mieszkaniec naszego miasta, a dzisiaj jego 16 letni kolega.
 
Jak wynika z policyjnych ustaleń na początku czerwca ubiegłego roku przy ul. Zawieprzyckiej w Lublinie grupa młodzieży bawiła się na ognisku. Zabawa przestała być bezpieczna, gdy zaczęto odpalać petardy.15 latek wraz ze swoim 16-letnim kolegą wyrzucali petardy za betonowy mur, gdzie jak się okazało składowane były materiały jednego z przedsiębiorstw. Dodatkowo młodszy z zatrzymanych odpowiadał będzie za kradzież z włamaniem do jednej z wiat przystankowych. Policjanci podczas przeszukania mieszkania nieletniego odnaleźli aktualny rozkład jazdy autobusów. 15 latek tłumaczył, że nie ma sensu stać na przystanku i czekać na przyjazd pojazdu. Mając rozkład w domu nigdy się nie spóźniał i wychodził na czas.
 
Sprawą młodych mieszkańców Lublina zajmie się teraz Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.
 
 
 
źrófło: KWP Lublin (R.L.R)