25 czerwca 2024

Lublin: Zamiast włamania wyszedł im rozbój

Operacyjni z II komisariatu wspólnie z kolegami z KMP w Lublinie zatrzymali 16-letniego mieszkańca Lublina oraz 21 – letniego obywatela Armenii. Mężczyźni dopuścili się rozboju na przechodzącym ulicą 16-latku. Przemocą odebrali mu telefon komórkowy. Przy tym grozili pokrzywdzonemu nożem.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach października. Idącego ulicą Wołyńską 16-letniego mieszkańca Lublina zaczepiło dwóch nieznajomych mężczyzn. Zapytali oni o papierosa. Podczas rozmowy zaczęli wypytywać go o telefon komórkowy. Zażądali, by im go pokazał. Gdy 16-latek nie chciał się na to zgodzić, zaczęli go popychać i szarpać za ubranie. Stawali się coraz bardziej agresywni. W pewnym momencie jeden z nich z kieszeni wyciągnął nóż. Zaczął nim wymachiwać przed młodym mieszkańcem Lublina. Wówczas ten oddał im telefon. Napastnicy oprócz telefonu zabrali pierścionek z różańcem, który 16-latek miał na palcu. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 300 zł.
 
Policjanci odnaleźli skradziony telefon w jednym z lombardów na terenie Lublina. Został on sprzedany za 120 złotych. Stróże prawa, po tym wytypowali sprawców. Okazało się, że to 16-letni mieszkaniec Lublina oraz 21 – letni obywatel Armenii, na stałe mieszkający na terenie powiatu lubelskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani. 16- latek wyjaśnił policjantom, że poszli do miasta z zamiarem włamania do samochodu, a rozboju dokonali przypadkiem.
         
Starszy z mężczyzn trafił przed oblicze prokuratora, natomiast, młodszym zajmie się sąd rodzinny. Jak ustalili policjanci 16-latek był w przeszłości notowany jako sprawca czynów karalnych. Aktualnie poszukiwany był w celu doprowadzenia do ośrodka wychowawczego.
 
Za rozbój, kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (KG)