Lwów po polsku – Znak jakości

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na promocję trzeciej książki – przewodnika Ksenii Borodin i Iwanny Honak z serii „Lwów po polsku” pt. Znak jakości.

Reklamy


Spotkanie odbędzie się w dniu 10.06.2016 r. (piątek) o godz. 16.30 w sali muzycznej Restauracji Corner Pub w Zamościu (ul. Żeromskiego 6).

Miasto tworzą tysiące ludzi, a historia zachowuje imiona tylko niewielu z nich. Zazwyczaj najdłużej w ludzkiej pamięci żyją utalentowani wojskowi czy odważni powstańcy, mądrzy albo surowi włodarze czy nieszczęśliwe ofiary, podczas gdy skromni budowniczowie pozostają gdzieś na ich marginesie. I o ile jeszcze architekta czy rzeźbiarza przyjęto wspominać choćby w ogólnym opisie obiektu, to przedsiębiorców – ludzi, którzy dostarczali materiały do jego budowy, raczej nie.

Lwów – to wyjątkowe miasto, które przechowuje we wdzięcznej pamięci swoich budowniczych, zachowując ich podpisy na odrzwiach, na płytkowych kilimach klatek schodowych, w różnorodnych witrażach i metalowych sklepieniach. Wszędzie – od pokrywy studzienki kanalizacyjnej do elitarnych marmurów, od kraty na piwnicznych oknach do kościelnych rzeźb 

i fresków – można znaleźć nazwy przedsiębiorców i nazwiska artystów, jako swego rodzaju znak jakości. Każdy z nich w miarę swoich możliwości i talentów tworzył Lwów swoich marzeń, własnym imieniem gwarantując wysoki poziom wykonanej pracy.

Ksenia Borodin – dr nauk filologicznych, docent, profesor Międzynarodowej Akademii Kadrowej, wykładowca Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu i Przykarpackiego Instytutu im. M. Hruszewskiego MAKP.

Iwanna Honak – przewodnik po Lwowie, wykładowca Przykarpackiego Instytutu im. M. Hruszewskiego MAKP, obroniła pracę doktorską z ekonomiki turystyki.