17 czerwca 2024

Majówka na „Dzikim Zachodzie”

HrubieszówKułakowice Pierwsze

Reklamy

Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka z Kułakowic Pierwszych zorganizowały 2 maja 2009 r. „Majówkę na Dzikim Zachodzie”.

Gmina Hrubieszów w kwietniu br. zorganizowała i przeprowadziła cykl szkoleń i wyjazdów studyjnych pod kątem budowy wiosek tematycznych dla mieszkańców gminy.

Reklamy

Mieszkańcy Kułakowic Pierwszych pragną zbudować u siebie wioskę „Dziki Zachód”. Na placu przy świetlicy stanęły dwa wigwamy, strzelnica na której łucznicy mogli sprawdzić swoje umiejętności, oczko wodne i oczywiście miejsce do szukania złota jak na dziki zachód przystało. Na plac w stosownym stroju szeryfa zajechał bryczką z konikami radny Józef Zając.

Na część artystyczną złożyły się występy Międzypokoleniowego Zespołu Śpiewaczego „Pokolenie” z Kułakowic Pierwszych i Międzypokoleniowego Zespołu Instrumentalnego z Metelina działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, Zespołu Śpiewaczego Kresowianie z Hrebennego, oraz indywidualna prezentacja cztero i pół letniej Kingi Berlickiej.

Reklamy

Odbyły się konkursy, gry i zabawy, a chętnych do udziału nie brakowało. Organizatorzy przygotowali loterię, fasolkę po bretońsku dla wszystkich uczestników, kiełbaski z grilla i gofry.

Współorganizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009