15 czerwca 2024

Marsz Równości w Lublinie – 21 osób zatrzymanych, trwa identyfikacja pozostałych sprawców

Podczas odbywającego się wczoraj w Lublinie Marszu Równości, doszło do prób przerwania zgromadzenia przez uczestników nielegalnego zbiegowiska. Lubelscy policjanci zatrzymali 21 osób. Podczas działań rannych zostało ośmiu policjantów.

Reklamy

 

Podczas zabezpieczenia sobotniej manifestacji, policjanci dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zgromadzenia, jak i mieszkańców Lublina. Nikt z uczestników marszu, ani osób postronnych, nie odniósł obrażeń.

Policjanci na bieżąco monitorowali sytuację, zatrzymują osoby, które naruszały prawo. Wczoraj zatrzymanych zostało 21 osób, 16 z nich w dalszym ciągu przebywa w policyjnym areszcie. Będą odpowiadali za przestępstwa: m.in. czynną napaść, naruszenie nietykalności cielesnej, bójkę, udział w zbiegowisku publicznym i rozbój. Pozostałe osoby odpowiadać będą za wykroczenia.

Reklamy

Cały przemarsz był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą policji do identyfikacji wszystkich tych pozostałych osób, które naruszyły prawo.

Podczas wczorajszych działań rannych zostało ośmiu policjantów. Siedmiu z nich po badaniach wróciło do domów, jeden pozostał na obserwacji.

Reklamy

 

źródło, fot. KWP Lublin / R.L.R.

wideo: KWP Lublin, youtube.com / lublin112