Miał być znany amerykański aktor, diamenty i dolary – zostało puste konto

45 tysięcy złotych straciła 35-letnia kobieta, która była przekonana, że na portalu społecznościowym poznała jednego ze znanych amerykańskich aktorów.

Reklamy

35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego kilka dni temu zgłosiła się na Policję i złożyła zawiadomienie o utracie 45 tysięcy złotych.

Według jej zeznań, na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę podającego się za znanego amerykańskiego aktora. Ich konwersacje odbywały się głównie za pośrednictwem jednego z komunikatorów, ale zdarzały się też połączenia wideo, w czasie których kobieta rozpoznała w swoim rozmówcy gwiazdora, co wzbudziło jej zaufanie.

W czasie jednej z rozmów, fałszywy aktor upoważnił 35-latkę do odbioru paczki z zawartością diamentów o wartości 6 mln dolarów, 3 mln dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. Musiała jedynie wnieść opłaty, by uzyskać certyfikat upoważniający ją do odbioru przesyłki oraz zapłacić cło.

Kobieta została poproszona o przelanie na wskazane rachunki 45 tysięcy złotych. Kiedy to uczyniła, jej znajomy zaczął unikać kontaktu, by w końcu całkowicie zerwać znajomość.

Lubelscy policjanci ustalają prawdziwą tożsamość sprawcy przestępstwa i apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

­

fot. arch. lubiehrubie.pl