23 kwietnia 2024

Mircze: Po przetargu na samochód dla strażaków ze Starej Wsi

W tym miesiącu strażacy ochotnicy z jednostki w Starej Wsi w gminie Mircze powinni mieć nowy samochód pożarniczy. Przetarg na jego zakup już jest rozstrzygnięty, a pojazd ma trafić do jednostki do 26 listopada.

Będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault, który będzie kosztować niecałe 496 tysięcy złotych. Po 150 tysięcy przekażą na ten cel Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, natomiast resztę dołoży gmina.

Firma z Bielska-Białej, która wygrała przetarg, ma dostarczyć pojazd wyprodukowany w tym roku, ze zbiornikiem wody o pojemności co najmniej 2,5 tysiąca litrów, manualną skrzynią biegów, sześcioosobową kabiną oraz obrotowym masztem oświetleniowym. Całe wyposażenie wozu zostanie przeniesione z samochodu dotychczas używanego przez strażaków. 

Nowy samochód jest im bardzo potrzebny, ponieważ stary jest wyeksploatowany, a oprócz tego ostatnio uległ awarii. 

Jednostka w Starej Wsi jest jedną z najaktywniejszych w gminie Mircze. Od lat zajmuje pierwsze miejsca w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych oraz czołowe lokaty na zawodach powiatowych, a nawet reprezentowała województwo lubelskie na zawodach krajowych, gdzie zajęła ósme miejsce.


Źródło: ias24.eu