Mircze: Pożarnicze eliminacje dzieci i młodzieży

Ewelina Kozłowska ze Szkoły Podstawowej w Wiszniowie i Michał Guzina z Gimnazjum w Mirczu będą reprezentować Gminę Mircze w powiatowym etapie ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacja gminnych, które w piątek 20 stycznia odbyły się w mireckim gimnazjum, rywalizowało prawie 20 uczniów.

Reklamy

Uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy pisali test, w którym musieli się wykazać wiedzą m.in.: z historii ochotniczych straży pożarnych, na temat organizacji jednostek OSP i PSP, działań podejmowanych przez te jednostki oraz wyposażenia strażaków. Rywalizacja była tak wyrównana, że do wyłonienia zdobywcy drugiego miejsca w młodszej kategorii wiekowej, była potrzebna ustna dogrywka. W tej części sprawdzianu lepiej wypadła Malwina Kostrubiec z SP Mircze, która pokonała Dawida Bolwoluka z SP Małków. 

Wśród gimnazjalistów dodatkowe pytania nie były potrzebne. Za Michałem Guziną uplasowała się Magdalena Dorocińska z Zespołu Szkół w Kryłowie, a trzecie miejsce zajął Rafał Karwacki z Mircza. 

Eliminacje zorganizował Gminny Oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mirczu przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, której przedstawiciel kapitan Piotr Bartko był przewodniczącym jury. Pamiątkowe dyplomy i upominki ufundował wójt Lech Szopiński. 

Starsi koledzy uczestników konkursu, członkowie OSP z gminy Mircze należą do czołowych jednostek w regionie i kraju. Podczas ubiegłorocznych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Powiatu Hrubieszowskiego mireckie drużyny wręcz rozgromiły swoich rywali, zdobywając czołowe miejsce we wszystkich kategoriach. Ponadto strażacy z Mircza są wicemistrzami Polski w ratownictwie wodnym i powodziowym. 

 

Źródło: www.ias24.eu