Mircze: Wycieczka do Lwowa

„Sentymentalna podróż do Lwowa” to najnowsza propozycja spędzenia wolnego czasu i poznania historii, przygotowywana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mirczu i działający przy niej Klub Seniora.

Reklamy

Dwudniowa wyprawa odbędzie się w piątek i sobotę, 11 i 12 maja, a zapisy chętnych są przyjmowane tylko do 5 maja. Choć jednym z organizatorów wycieczki jest Klub Seniora, mogą w niej wziąć udział osoby w różnym wieku. – Sami członkowie klubu w swoim regulaminie nie określili kim jest senior, pozostawiając miejsce na dowolną interpretację tego określenia. Dlatego nasza propozycja jest kierowana do wszystkich chętnych – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej opiekun klubu Damian Otkała z GBP w Mirczu.

Program wyprawy jest bardzo atrakcyjny. Wycieczka po stronie ukraińskiej rozpocznie się od Żółkwi, gdzie uczestnicy zwiedzą Kolegiatę Św. Wawrzyńca z kryptą Jakuba Sobieskiego i nagrobkami królewiczów, cerkiew i monaster Bazylianów oraz synagogę. Po południu uczestnicy wycieczki, już we Lwowie, obejrzą spektakl w tamtejszej operze. Sobota jest przeznaczona wyłącznie na zwiedzanie Lwowa. Na trasie wycieczki znajdą się m.in.: cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich, kopiec Unii Lubelskiej, Stare Miasto z rynkiem, Kamienicą Królewską, katedrami: łacińską i ormiańską, a także bulwar Swobody oraz pomnik Adama Mickiewicza. Wieczorem uczestnicy wyprawy udadzą się w drogę powrotną do kraju. 

Reklamy

Udział w wycieczce już zadeklarowało kilkanaście osób, ale organizatorzy przygotowali w sumie 25 miejsc. Koszt wyprawy to 285 złotych od osoby, które należy wpłacić do 5 maja. 

Szczegółowe informacje na temat „Sentymentalnej podróży do Lwowa” można uzyskać w siedzibie mireckiej biblioteki i Gminnego Ośrodka Kultury lub telefonicznie pod numerem: 84 65 190 72.

Starsi mieszkańcy gminy Mircze są niezwykle aktywni. Po raz pierwszy spotkali się na początku marca. Zaledwie dwa tygodnie później, oficjalnie powołali Klub Seniora, a w kwietniu zorganizowali spotkanie wielkanocne. Teraz chcą pojechać do Lwowa, ale już myślą o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach, m.in. o „majówce”.

Klub cały czas jest otwarty na nowych członków. Chętni mogą przychodzić na cykliczne spotkania, które odbywają się w mireckiej bibliotece w każdą środę.


Źródło: GOK Mircze, ias24.eu