Kreatywnych, zaangażowanych, z wiedzą i inicjatywą, młodych ludzi z Lubelszczyzny zabierze na wyjazd do Brukseli Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Lena Kolarska-Bobińska. Już 8 października zwycięzcy konkursów organizowanych przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską wybiorą się do Stolicy Unii Europejskiej w ramach organizowanej przez Poseł wizyty studyjnej w Parlamencie Europejskim.
Wśród uczestników wyjazdu są laureaci takich konkursów, jak: Konkurs na esej – „Jaka powinna być rola Partnerstwa Wschodniego w polityce Polski i Unii Europejskiej?”, „Symulacja obrad Parlamentu Europejskiego”, „Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”.
W dniach 8 – 10 października 2012 r. prof. Lena Kolarska-Bobińska organizuje kolejny wyjazd reprezentantów Lubelszczyzny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Tym razem na wycieczkę do Brukseli wybiorą się młodzi. W Parlamencie Europejskim powieje więc świeżością i energią z Lubelszczyzny. Na zaproszenie prof. Kolarskiej–Bobińskiej w wyjeździe udział wezmą oprócz laureatów konkursów przedstawiciele Stowarzyszenia „Młodzi Demokracji”, którzy zostali wyłonieni na podstawie konkursu ogłoszonego przez Zarząd Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Dotyczył on stworzenia projektu o tematyce europejskiej, który członkowie S”MD” mogliby wspólnie zrealizować z prof. Leną Kolarską – Bobińską. Wśród uczestników znajdą się także dwie młode działaczki Platformy Obywatelskiej, które współpracują przy realizacji projektów z biurem prof. Leny Kolarskiej – Bobińskiej.
W wyjeździe do Brukseli biorą również udział przedstawiciele naszego regionu:
- Żaneta uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i III LO w Chełmie
- Kamil uczeń Zespół Szkół im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Krasnymstawie
- Bartosz uczeń II LO we Włodawie
- Jakub uczeń II LO we Włodawie.
Na wszystkich uczestników wyjazdu do Brukseli zaproszonych przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską, czekają niezapomniane atrakcje tj. zwiedzanie brukselskich zabytków, w tym Grand Place, Pałacu Królewskiego, katedry St-Michel, Palais de Justice, Parc de Bruxelles i Place Royale, Parc du Cinquantenaire, Notre-Dame de la Chapelle, Muzeum Komiksu czy Muzeum Samochodów oraz słynnej statuetki Manneken Pis. Uczesticy wyjazdy będą mieli również okazję na spróbowanie belgijskich przysmaków np.: pommes de terre frites czyli frytek, które swoje pochodzenie mają właśnie w Belgii czy też moules a są to niewielkie małże, które zachwycają delikatnością smaku. Głównym programem wizyty jest jednak wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie uczestnicy wyjazdu przyjrzą się pracom komisji parlamentarnych, zjedzą lunch w parlamentarnej restauracji oraz spotkają się z prof. Kolarską-Bobińską.
Życzymy uczestnikom niezapomnianej przygody i mamy nadzieję, że wyjazd będzie miłą nagrodą za przedstawione projekty i inicjatywy.