Wojewódzkie współzawodnictwo szkół ponadgimnazjalnych w ramach SZS – rok szkolny 2011/2012

Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy na podstawie swoich rozgrywek i regulaminu prowadzi współzawodnictwo szkół. Wśród szkół ponadgimnazjalnych, w ramach tzw. Licealiady najwyższą 20 pozycję w tej rywalizacji za rok szkolny 2011/2012 z naszego powiatu uzyskał Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie. W punktacji powiatów awansowaliśmy o 1 miejsce. Została zawieszona działalność SZS w naszym powiecie!!!

Reklamy

Wojewódzkie współzawodnictwo szkół ponadgimnazjalnych

w ramach Licealiady SZS

– rok szk. 2011/2012

 

Punktacja powiatowa

1      Chełm m.           793,5

2      Zamość m.         767,0

3      Biłgoraj              756,5

4      Biała P. m          727,0

5      Puławy              714,0

6      Łuków               656,0

7      Tomaszów         615,0

8      Ryki                   579,0

9      Biała P.pow.      567,5

10    Lubartów           524,0

11   Hrubieszów      402,0

12    Kraśnik              384,0

13    Świdnik              364,0

14    Krasnystaw       349,5

15    Włodawa           308,0

16    Janów Lub.        280,0

17    Radzyń              231,5

18    Lublin pow.        204,0

19    Parczew            167,0

20    Opole Lub.         142,0

21    Łęczna               107,5

22    Chełm pow.       82,5

23    Zamość pow.     0,0

 

Punktacja szkół 

1        I LO Biała Podl.                    B.Podl.m.        402,0

2        I  LO Łuków                         Łuków            353,0

3        ZS Nr 2 Tomaszów              Tomaszów     318,5

4        II LO Chełm                         Chełm m.        297,0

5        ZS Nr2 Lubartów  I LO         Lubartów       288,5

6        LO ONZ Biłgoraj                   Biłgoraj          282,0

7        III LO Zamość                      Zamość m.     265,0

8        LO Międzyrzec Podl.            B.Podl.pow.    260,0

9        I LO Puławy                         Puławy           257,5

10      V  LO Lublin                         Lublin m.        250,0

11      ZSZ 1 i II LO Włodawa        Włodawa       244,5

12      ZSP Nr 3 Zamość                 Zamość m.     241,0

13      ZS Nr 1 Tomaszów              Tomaszów     221,5

14      I LO Krasnystaw                  Krasnystaw    221,0

15      RCEZ Biłgoraj                       Biłgoraj          212,0

16      III LO Chełm ZSE                 Chełm m.        207,5

17      ZS Nr 1 Lublin                      Lublin m.        204,0

18      I     LO Lublin                       Lublin m.        189,0

19      II LO Lubartów                    Lubartów       186,5

20     ZS Nr 3 Hrubieszów           Hrubieszów   175,0

21      XIX LO Lublin                       Lublin m.        164,0

22      ZSBiO Biłgoraj                      Biłgoraj          160,0

23      II LO Świdnik ZSO               Świdnik          159,0

24      ZSO Nr1 Puławy II LO KEN  Puławy           156,0

25      ZSP Radzyń Podl.                Radzyń           152,5

26      I LO Chełm                          Chełm m.        151,0

27      LO Janów Lubelski               Janów Lub.    132,5

28      ZS Nr2 Kraśnik                     Kraśnik           131,0

29      LO Terespol                         B.Podl.pow.    130,0

29     ZS Nr 2 Hrubieszów           Hrubieszów   130,0

31      ZS Nr 5 Lublin                      Lublin m.        128,0

31      I LO Ryki                              Ryki                128,0

31      ZSZ Nr2 Ryki                        Ryki                128,0

34      ZS Nr 4 Łuków   IV LO         Łuków            122,5

35      LO Parczew                         Parczew         121,0

35      I LO Zamość                        Zamość m.     121,0

37      ZSZ Nr1 Ryki                        Ryki                120,0

38      IV LO Biała Podl.                  B.Podl.m.        106,5

39      ZS Nr1 Kraśnik                     Kraśnik           106,0

40      II LO Krasnystaw                Krasnystaw    103,0

41      ZS Nr3 Kraśnik                     Kraśnik           100,0

42      ZSZ Nr2 Dęblin                    Ryki                90,0

43      I LO Świdnik                        Świdnik          84,0

44      LO Wisznice                         B.Podl.pow.    83,0

45      IV  LO Lublin                        Lublin m.        81,0

46      ZS Nr 3 Puławy                    Puławy           80,5

47      ZSE Międzyrzec Podl.           B.Podl.pow.    79,5

48      ZSZ Janów Lub.                   Janów Lub.    77,5

49      ZS Nr 2 Puławy                    Puławy           76,5

50     ZS Nr 1 Hrubieszów           Hrubieszów   73,5

51      ZS Adamów                         Łuków            73,0

52      PCEZ Świdnik                      Świdnik          71,0

53      ZS Bełżyce                           Lublin pow.    69,0

54      LO Poniatowa                      Opole Lub.     64,0

55      ZS Nr 4 Tomaszów              Tomaszów     63,0

56      ZSR Pszczela Wola              Lublin pow.    62,5

57      RCEZ Lubartów                   Lubartów       62,0

57      ZST Chełm                           Chełm m.        61,0

58      ZSO Nr2 Puławy III LO        Puławy           59,0

59      ZSZ Nr2 Biała Podl.              B.Podl.m.        54,0

60      ZS Bychawa                         Lublin pow.    52,5

61      ZS Piaski                              Świdnik          50,0

62      II LO Biała Podl. ZSO nr 3    B.Podl.m.        48,0

62      III LO Biała Podl. ZSO nr 2   B.Podl.m.        48,0

62      LO Siedliszcze                     Chełm pow.    48,0

66      ZS Janów Lubelski               Janów Lub.    46,5

67      Społ. LO Zamość                  Zamość m.     44,0

68      ZS ZDZ Biała Podl.               B.Podl.m.        43,5

69      IV LO Chełm                        Chełm m.        43,0

69      ZS Opole LO                        Opole Lub.     43,0

71      ZSG Łęczna                         Łęczna           41,0

72      ZSO Dęblin                          Ryki                40,5

73      ZSR Kijany                           Łęczna           38,5

74      ZSZ Nr1 Dęblin                    Ryki                37,0

75      ZS Leśnych                          Biłgoraj          36,0

76      OLL Dęblin                           Ryki                35,5

77      I LO Włodawa                     Włodawa       34,5

78      ZS Nr1 Zakrzówek               Kraśnik           33,0

78      LO Komarówka Podl.           Radzyń           33,0

80      ZSZiO Biłgoraj                      Biłgoraj          30,0

80      LO Paderewski Lublin          Lublin m.        30,0

80      ZS Nr 2 Łuków                     Łuków            30,0

80      ZDZ Parczew                       Parczew         30,0

84      ZSP Rejowiec                       Chełm pow.    29,0

85      ZS Nr 1 Łuków                     Łuków            28,5

86      ZS Nr 1 Łęczna                    Łęczna           28,0

87      ZSZ Opole                           Opole Lub.     27,0

87      I LO Radzyń Podl.                Radzyń           27,0

88      ZST Puławy                          Puławy           26,5

89      ZSP Nr 2 Krasnystaw           Krasnystaw    25,5

90      ZSP Nr 5 Zamość                 Zamość m.     25,0

90      ZSZ Nr1 Biała Podl.              B.Podl.m.        25,0

90      ZS Nr 3 Łuków                     Łuków            25,0

94      ZS Radoryż                          Łuków            24,0

95     ZS Turkowice                     Hrubieszów   23,5

95      ZS CKR Potoczek                 Janów Lub.    23,5

97      ZST Poniatowa                    Opole Lub.     23,0

98      ZSE Tarnogród                    Biłgoraj          22,5

99      II LO Zamość                       Zamość m.     22,0

100    ZS Nr 2 Nałęczów LO           Puławy           21,5

101    ZSCKR Karolówka Osada     Włodawa       20,0

101    LO CSM Zamość                   Zamość m.     20,0

103    XXIII LO Lublin                    Lublin m.        19,0

103    ZS Nr 1 Puławy                    Puławy           19,0

103    ZS Wola Osowińska            Radzyń           19,0

106    PSBiG Lublin                        Lublin m.        18,0

107    ZS Żyrzyn                            Puławy           17,5

108    ZS Ekonomicznych Lublin     Lublin m.        16,0

109    LO LIDER Zamość                Zamość m.     15,0

110    ZSOiZ Biłgoraj                      Biłgoraj          14,0

110    ZSZ Nr 2 Chełm                   Chełm m.        14,0

110    ZS Annopol                          Kraśnik           14,0

110    ZS Nałęczów                        Puławy           14,0

110    ZSP Nr 1 Zamość                 Zamość m.     14,0

114    ZSB Chełm                           Chełm m.        13,0

115    ZS Łaszczów                       Tomaszów     12,0

116    ZSZ Nr 5 Chełm                   Chełm m.        11,0

117    ZSZ Nr 4 Chełm V LO           Chełm m.        10,0

117    ZST Bełżyce                         Lublin pow.    10,0

117    ZS Wysokie                         Lublin pow.    10,0

120    ZSP Międzyrzec Podl.           B.Podl.pow.    9,0

120    ZS CKR Jabłoń                     Parczew         9,0

120    ZSZ Włodawa                      Włodawa       9,0

123    ZSP Parczew                       Parczew         7,0

124    ZS CKR Leśna Podl.             B.Podl.pow.    6,0

125    ZS Dubienka                        Chełm m.        5,5

 

Oni rywalizowali aż szczeblu wojewódzkim!

 

Licealiada

 

– 12.10. w Zamościu odbyła się w ramach Licealiady Wojewódzka Liga Lekkoatletyczna dla szkół ponadgimnazjalnych.

 

Dziewczęta 9. ZS nr 2 w Hrubieszowie -1070 pkt. op. Cygan Barbara, Kusiak Anna

w składzie:

100m Kasprowicz Karolina 93 14,02 120,

Kondratiuk Edyta 94 15,05 95,

Kożuch Kamila 93 14,93 98,

400m Worożbit Paulina 94 67,14 108,

Grabowska Katarzyna 94 75,66 70,

Mielniczuk Magda 94 69,24 97,

800m Mazurek Katarzyna 94 2:58,64 52,

Pirogowicz Kamila 93 2:58,36 53,

W dal Podgórska Natalia 95 4,08 96,

Sala Joanna 93 3,95 90,

Dębowczyk Paulina 94 4,22 101,

Kula Borkowska Karolina 93 8,47 128,

Patyjewicz Marta 93 7,75 121,

Czerwieniec Iza 94 7,46 118,

4x100m ZS2 Hrubieszów 57,79 96;

 

Chłopcy 2 miejsce ZS3 Hrubieszów- 1266 pkt.

op. Brudnowski Krzysztof

w składzie:

100m Sobczuk Konrad 94 12,07 121,

Gałan Marcin 93 13,10 83,

Szumski Bartłomiej 93 12,92 89,

400m Wojtowicz Mateusz 94 60,57 79,

Sitarz Kamil 93 54,55 123

Mielniczuk Jakub 95 56,17 111,

1500m Szostak Paweł 93 4:08,09 133,

Naja Krzysztof 95 4:52,24 52

Zacharczuk Albin 93 4:20,47 106,

W dal Wyżyn Daniel 94 5,85 110,

Smoła Sebastian 93 4,90 72

Maciejewski Maciej 95 5,27 86,

kula Nowosad Maciej 93 12,82 143,

Gajewski Wojciech 94 12,24 128,

Hunia Patryk 95 9,61 101,

4x100m ZS3 Hrubieszów 47,68 116.

 

– 20.10. w Tomaszowie Lubelskim – odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych, wśród dziewcząt wysoką 6 pozycję zajęła drużyna ZS nr 2 z Hrubieszowa, opiekun Anna Kusiak.

 

– 25.10. na stadionie w Adamowie – odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe. Z naszego powiatu startowali uczniowie z ZS 3 w Hrubieszowie.

Złoty medal po zaciętej walce na dystansie 3000 m wywalczył Paweł Szostak,

a Albin Zacharczuk był 4.

Drużynowo ZS nr 3 w Hrubieszowie zajął 3 miejsce.

Opiekunem był Marek Obszyński.

 

– 17.11. Kocudza – Wojewódzka Licealiada w Indywidualnym Tenisie Stołowym

Dziewczęta:

13/16. Marta Wójcicka ZS 3 Hrubieszów, opiekun Marek Obszyński

 

– 23.02. Zamość – Wojewódzka Licealiada w drużynowym tenisie stołowym,

dziewczęta

9-11. ZS 3 Hrubieszów, opiekun Marcin Nowak

 

– 15.05. Zamość Sztafety, szwedzka dziewczęta

6. ZS 2 Hrubieszów, opiekun Anna Kusiak

 

Uwaga! – Została zawieszona działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Hrubieszowie!! 

Po zebraniu sprawozdawczo – wyborczym (25.09.2012r.) Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Hrubieszowie, prawdopodobnie powiat hrubieszowski i szkoły z Hrubieszowa oraz tegoż powiatu za rok szkolny 2012/2013 nie będą w ogóle widniały w tych zestawieniach, ponieważ działalność tego Związku, po głosowaniu zgromadzonych, została definitywnie zawieszona. Regulamin Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego obwieszcza, w zawodach wyższego szczebla, czyli w tym przypadku rejonu zamojskiego bierze udział zwycięzca zawodów powiatowych.

Jest to być może jedyny przypadek na całą Polskę, że w powiecie nie będzie działał SZS, ale u nas nie działa już od dawna, LZS, TKKF, ostatnio do rozgrywek piłkarskich nie przystąpiły trzy zespoły seniorów, Andoria Mircze, Altus Szychowice, Kresy Dołhobyczów. Wycofany z Ekstraligi został zespół unihokeja LUKS Grześ Hrubieszów. Ostatni Bieg Szlakiem Gotów był przeorganizowany, a Bieg Pamięci Unii Horodelskiej nie odbył się, tak jak i czwartki lekkoatletyczne. Kto i co dalej?

Wybudowaliśmy, budujemy i dalej mają być budowane Hale, Orliki, Arenę Lekkoatletyczną, siłownie, basen, ponoć dzieci już w szkołach podstawowych i gimnazjach mają po 10 godzin wychowania fizycznego, po co? Sztuka dla sztuki? Czy to nie jest strzał w stopę?

No cóż powiedzieliśmy A, ale czy potrafimy powiedzieć B a nawet C!!! I kto to powinien powiedzieć???

Do dnia 5.10.2012 r. nic nie słyszałem o zmianach w w/w sprawie a zawody rejonu zamojskiego już trwają bez przedstawicieli z naszego powiatu.

 

Opracował – mak