29 maja 2024

Mobilni rekruterzy 2 LBOT ruszają w teren [ZDJĘCIA]

Rekruterzy 2 Lubelskiej Brygady OT już niebawem wyruszą w teren – pojawią się w wielu instytucjach, szkołach i urzędach w naszym regionie. Osobom zainteresowanym służbą w WOT pomogą wypełnić wnioski o powołanie, odpowiedzą na każde pytanie i doradzą, jak dobrze przygotować się do szkolenia podstawowego.

Mobilny zespół rekruterów 2 Lubelskiej Brygady OT liczy obecnie blisko 30 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej i można ich spotkać w każdym powiecie na Lubelszczyźnie. Bazując na własnych doświadczeniach terytorialsi – rekruterzy doskonale rozumieją osoby, które rozważają wstąpienie do WOT, potrafią rozwiać ich wątpliwości i odpowiedzieć na każde pytanie. Statystyki potwierdzają, że to bardzo skuteczna forma rekrutacji – w minionym roku co czwarty żołnierz wcielony do 2 LBOT został zrekrutowany właśnie przez mobilnych rekruterów. 

W najbliższych tygodniach mobilne zespoły rekrutacyjne 2 LBOT wyruszą w teren i odwiedzą wiele miejsc i instytucji w naszym regionie, głównie urzędy miejskie, powiatowe, szkoły i uczelnie. Poprowadzą spotkania na których objaśnią procedurę powołania, opowiedzą na czym polega terytorialna służba wojskowa, misja i zadania WOT, a także podzielą się własnymi doświadczeniami. Dodatkowo na stoiskach promocyjnych będzie można zapoznać się z wyposażeniem etatowym żołnierza OT, czy zobaczyć wojskowych ratowników w akcji udzielania pierwszej pomocy medycznej.

­

Zadaniem rekruterów jest przede wszystkim przygotowanie przyszłych adeptów OT do tego, z czym mogą spotkać się w szeregach WOT, czego mogą oczekiwać od wojska i jakim wymaganiom będą musieli sprostać. Taka forma rekrutacji, oprócz możliwości pozyskania wiedzy „u źródła”, to również duże ułatwienie dla osób, które myślą o mundurze i wojskowej karierze w WOT. Podczas spotkania rekruter może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, co pozwala znacznie skrócić proces rekrutacji. 

Najczęściej pytania dotyczą samej procedury powołania do wojska i później jak wygląda służba w WOT. Starsi ochotnicy są nastawieni patriotycznie, są bardziej pewni czego chcą i świadomi, jak wygląda służba. Z kolei młodzi częściej pytają o korzyści i możliwości dalszej kariery w wojsku. Największe obawy zawsze dotyczą wymagań co do kondycji fizycznej i sprawdzianu z W-Fu, który musi przejść każdy ochotnik podczas szesnastki. – mówi ppor. Andrzej Dyczewski, rekruter z powiatów łęczyńskiego i świdnickiego, który w ubiegłym roku przyjął 50 wniosków o powołanie do służby w 2 LBOT. Jak sam przyznaje osób, które udało mu się zachęcić do terytorialnej służby wojskowej i które dziś są żołnierzami lubelskiej brygady było o wiele więcej. – Do ludzi chyba najbardziej przemawia idea WOT – służę tam, gdzie mieszkam i mogę pomagać mojej społeczności w sytuacjach zagrożenia – dodaje ppor. Dyczewski. 

Każdy kto jest zainteresowany służbą w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT może umówić się na bezpośrednie spotkanie z rekruterem ze swojego powiatu, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Dane kontaktowe dostępne są na stronie  www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.info i fot. 2LBOT


Zobacz też:

51 zabytkowych monet w przesyłce [ZDJĘCIA]

51 zabytkowych monet w przesyłce [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →