Myślała, że pomaga kuzynce. Straciła 2 tys.

Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa, którego ofiarą padła 84-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego. Kobieta sądząc, że pomaga swojej kuzynce, straciła 2 tysiące złotych.

Reklamy

 

Zdarzenie miało miejsce w czwartek. Do 84-letniej mieszkanki Tomaszowa Lub. zadzwoniła kobieta podający się za jej siostrę cioteczną i poprosiła o pilną pożyczkę w kwocie 2 tysięcy złotych. Zgodnie z podaną telefonicznie instrukcją, kobieta przelała pieniądze na pocztę. W wyniku tego przestępstwa, kobieta straciła 2 tysiące złotych. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

 

***

 

Metodą „na wnuczka, kuzynkę” jest chętnie wykorzystywane przez oszustów, przez których wiele osób traci oszczędności życia, a nawet zaciąga kredyty. Policja apeluje, szczególnie do osób w podeszłym wieku, o zachowanie czujności i rozwagę w takich przypadkach.

Nie ulegajmy emocjom, kiedy rzekomi kuzyni proszą nas o pilną pomoc. Pamiętajmy, że bardzo często ludzie nieuczciwi podają się za naszych bliskich. Chcąc pomóc, tracimy pieniądze, czasem w znacznych ilościach.

W każdym przypadku starajmy się zweryfikować, czy na pewno mamy do czynienia z właściwymi osobami. Czujność i zdrowy rozsądek mogą nas uchronić przed poważnymi stratami.

 

 

źródło: KPP Tomaszów Lubelski