25 września 2023

Naukobus i człowiek-układanka w Zamościu [ZDJĘCI, WIDEO]

Dzieci i młodzież, odwiedzający 20 sierpnia Piknik naukowy Akademii Zamojskiej na Rynku Wielkim w Zamościu będą miały szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić swoją pamięć, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak ciężko pracuje ludzkie serce. Właśnie w tym dniu w Zamościu będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik.

Reklamy

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Reklamy

Dzieci i młodzież, którzy odwiedzą wystawę będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu.

Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.

Reklamy

Zobacz też:

Hrubieszów: Mieszkańcy na ratunek pomnikowi przyrody [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info, wideo, fot. CN Kopernik, youtube.com