Nie podawaj kodów! Kolejna metoda działania oszustów

Policjanci ostrzegają o kolejnej metodzie działania oszustów. Przestępcy za pośrednictwem komunikatora internetowego próbują wyłudzić pieniądze od znajomych właściciela konta.

Reklamy

 

Policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie, którego ofiarą padła 25-letnia mieszkanka Włodawy.

Jak ustalono, kobieta po kontakcie ze znajomą poprzez komunikator jednego z portali społecznościowych, przekazała na jej prośbę kod do płatności internetowych i w ten sposób przekazała jej kwotę 250 zł. Po rozmowie telefonicznej ze znajomą okazało się, że ta żadnej prośby nie wysyłała, a ktoś wykorzystał jej kontakt do popełnienia oszustwa.

Policjanci ustalają, kto i w jaki sposób wszedł w posiadanie danych do logowania.

 

***

 

Oszustwo „na BLIK-a” to nowy i coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy na wyłudzanie pieniędzy. Oszuści pokonując zabezpieczenia, uzyskują dostęp do internetowej aplikacji, następnie za jej pośrednictwem wysyłają do znajomych danej osoby wiadomości z prośbą o wygenerowanie i podanie im kodu BLIK. Najczęściej tłumaczą to pilną potrzebą zrealizowania przelewu, bądź uiszczenia jakiejś opłaty i chwilowym brakiem dostępu do środków zgromadzonych na swoim koncie.

Policja apeluje. Tego typu wiadomości TO PRÓBA OSZUSTWA!!!.

Absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze – jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto znajomego i wykorzystując to, chce nas oszukać i okraść.

 

info: KPP Włodawa