23 kwietnia 2024

Nie ustąpił pierwszeństwa. Miał 0,5 promila alkoholu we krwi

34-latek wykonywał oplem manewr skrętu w lewo. W tym czasie z przeciwka jechał volkswagen, czego nie zauważył kierowca opla.

 

Do wypadku doszło 7 października w nocy, tuż po godzinie 3:30 na ul. Zamojskiej w Szczebrzeszynie.

34-letni mieszkaniec gminy Sułów, kierując autem marki Opel wykonywał manewr skrętu w lewo w ul. Szkolną. W tym czasie z przeciwnego kierunku ul. Zamojską jechał volkswagen, czego nie zauważył kierowca opla. W wyniku zderzenia samochodów, volkswagen został zepchnięty na pas zieleni i uderzył w przydrożną latarnię.

Kierujący volkswagenem 30-letni mieszkaniec Zamościa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Badanie trzeźwości wykazało, że 30-latek był trzeźwy, natomiast kierowca opla miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy, zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów, ponieważ zostały one uszkodzone w takim stopniu, że nie nadawały się do dalszej bezpiecznej jazdy. 

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą oraz ostrożność na drodze. Przestrzeganie przepisów prawa oraz przemyślane manewry na drodze zmniejszą ryzyko wystąpienia tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych w wyniku, których ktoś traci zdrowie, a nawet życie.

 

źródło i fot.: KMP Zamość