2 marca 2024

Nielegalne automaty do gier oraz narkotyki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz policjanci zabezpieczyli 2 automaty służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli także mefedron i amfetaminę.

Reklamy

Wspólne kontrole KAS i Policji miały na celu zwalczanie nielegalnego hazardu oraz przestępczości narkotykowej.

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej oraz kraśniccy policjanci weszli w minionym tygodniu do jednego z lokali w centrum Kraśnika. Z posiadanych informacji wynikało, że w niewielkim lokalu kontenerowym prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. 

Reklamy

W lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych oraz gotówkę służącą do wypłaty wygranych. Hazardowy charakter urządzeń potwierdziły przeprowadzone gry kontrolne. 

W nielegalnym punkcie rozrywki znajdowały się też dwie nieletnie osoby.

W trakcie przeszukania lokalu funkcjonariusze obu służb znaleźli również ponad 100 gram mefedronu i amfetaminy.  Do sprawy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Kraśnika – 17 i 18-latka. Starszy z nich usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 

Z kolei funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej sprawdzają teraz, kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnych gier. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz grzywna.

­


info, wideo, fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie / Michał Deruś


Zobacz też:

Jazdę na podwójnym gazie zakończył policjant na urlopie [WIDEO]

Jazdę na podwójnym gazie zakończył policjant na urlopie [WIDEO]