Nielegalnie wygrali na automatach 15 tys.

Policjanci z powiatu bialskiego zatrzymali 4 osoby, które włamywały się do automatów do gier o niskich wygranych. Wszyscy używali elektronicznych transmiterów, które generowały nieuprawnione wygrane. Łączne straty pokrzywdzonych wyniosły ponad 15 000 zł.

Reklamy

W rozpracowaniu sprawców tych przestępstw uczestniczyli policjanci z bialskiego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu, oraz komisariatów Policji w Wisznicach i Międzyrzecu Podlaskim. We wtorek zatrzymano 35-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej oraz działających niezależnie od niego dwóch mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku 24 i 28 lat. W ręce mundurowych wpadł także 31-letni mieszkaniec Terespola. Cała czwórka za pomocą elektronicznych transmiterów włamywała się do automatów do gier o niskich wygranych na terenie naszego powiatu.

35-latek generując w ten sposób nieuprawnione wygrane włamał się do automatów w Białej Podlaskiej (dwukrotnie), Łomazach (dwukrotnie) i miejscowości Wysokie. Jego łupem padło łącznie blisko 13 000 zł. Jednego czynu dokonał pod koniec 2013 r. pozostałych w styczniu i lutym 2014 r.

Reklamy

Natomiast pozostała trójka bezprawnie pozyskała w taki sam sposób 2 150 zł z automatu stojącego na jednej z bialskich stacji paliw. Dwie kolejne próby takich włamań w Białej Podlaskiej im się nie udały.

Policjanci zabezpieczyli elektroniczne urządzenia służące do przełamywania zabezpieczeń w automatach. Zatrzymani usłyszeli wczoraj zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KWP Lublin (J.J.)