NOSG pomaga dzieciom z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia

W dniu 28 maja br. odbył się w Gminie Chełm „VIII festiwal Polskiej piosenki o miłości o różę Małego Księcia” połączony ze zbiórką pieniędzy w formie licytacji na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Ksiecia.

Reklamy

 

Nadbużański Oddział SG ufundował do licytacji statuetkę pamiątkową w formie słupa granicznego oraz okolicznościowy voucher na zwiedzanie siedziby oddziału. Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej reprezentowała ppłk SG Marta Pogoda. Środki z licytacji przekazano  hospicjum za pośrednictwem organizatorów. 

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia funkcjonuje od 1997 roku –jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Hospicjum w ramach promocji filozofii i postawy opieki paliatywnej, prowadzi szkolenia oraz badania w dziedzinie opieki paliatywnej w pediatrii, a także działalność wydawniczą.

Lubelskiemu Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia przez 10 lat udało się uzbierać łącznie 155 424 tys. zł.  

 

źródło i fot. NOSG