2 grudnia 2023

Nowe drogi w Mirczu

Gmina Mircze

Reklamy

Za kilka tygodni mieszkańcy osiedla na terenie byłego PGR w Małkowie w gminie Mircze będą dojeżdżać do swoich bloków nowymi drogami. Umowa z wykonawcą robót już została podpisana, a pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Firma z Hrubieszowa ma wybudować w sumie 6 tras osiedlowych, prowadzących od drogi powiatowej Kryłów – Małków Nowy. Realizacja inwestycji będzie kosztować prawie 170 tysięcy złotych, z czego gmina pokryje tylko 20 procent. Resztę sfinansuje Agencja Nieruchomości Rolnych. Wszystkie prace mają się zakończyć do 1 czerwca.

Reklamy

W najbliższych tygodniach mają być też poprawione dwie drogi zniszczone przez wodę. Dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji samorząd wyremontuje odcinek trasy Radostów – Łykoszyn i drogę w Łaskowie. Zabezpieczenie przed erozją, położonych w wąwozie lessowym, ponad 500 metrów drogi Radostów – Łykoszyn będzie kosztować ponad 200 tysięcy złotych. Za te pieniądze wykonawca robót ma zabezpieczyć trasę oraz wyłożyć nawierzchnię płytami ażurowymi i żelbetowymi.

Druga trasa, która będzie remontowana ze środków MSWiA, to 500-metrowy fragment drogi w miejscowości Łasków. Wprawdzie była ona już wielokrotnie utwardzana żużlem, ale w wyniku podtopień w kilku miejscach została przerwana. Naprawienie tych szkód będzie kosztować ponad 110 tysięcy złotych.

Umowy z wykonawcami już są podpisane. Prace między Radostowem i Łykoszynem potrwają do końca czerwca, natomiast remont drogi w Łaskowie powinien się zakończyć 23 maja.

Resort spraw wewnętrznych przekazuje na remonty infrastruktury zniszczonej przez powódź 80 procentów kosztów robót. Resztę pokrywa samorząd.

Gmina Mircze korzysta z tej formy wsparcia już od kilku lat. Do tej pory ze środków MSWiA zabezpieczono m.in. mosty na rzece Bukowej i w starorzeczu Bugu.

***

Źródło:
www.ias24.eu