17 lipca 2024

Nowi funkcjonariusze lubelskiego garnizonu. Zasilą również szeregi hrubieszowskiej komendy

W pierwszym w tym roku naborze, w szeregi lubelskiej policji przyjęto do służby 32 osoby.

Reklamy

 

Policjantki i policjantów powitał w szeregach insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

Zdecydowana większość to panowie. Wkrótce policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Reklamy

Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Kraśniku, Lubartowie, Puławach, Świdniku, Włodawie oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Reklamy

Zaliczenie wszystkich etapów naboru nie oznacza, że kandydat na pewno zostanie przyjęty do policji. Na każdym etapie kandydaci dostają punkty, a na pracę mogą liczyć Ci, którzy uzyskają największą ich liczbę.

W ubiegłym roku do służby przyjętych zostało 142 osoby. W tym roku to pierwszy nabór. Koleją szansę na wstąpienie w policyjne szeregi młodzi ludzie będą mieli już w kwietniu.

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin