12 kwietnia 2024

Nowi funkcjonariusze w szeregach lubelskiej policji. Będą służyć również w Hrubieszowie

20 nowo przyjętych policjantów złożyło wczoraj ślubowanie. Podczas uroczystości 17 funkcjonariuszy otrzymało odznaczenia, wręczone zostały także podziękowania i wyróżnienia.

 

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – to fragment roty ślubowania, którą dzisiaj wypowiedziało 20 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się dziś o godz. 9:00 w Sali Odpraw Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjantki i policjantów powitał w szeregach policji insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze odebrali także z rąk kierownictwa KWP odznaki i legitymacje służbowe.

W szeregi naszego garnizonu wstąpiło 17 mężczyzn i 3 kobiety. Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Już w najbliższym czasie trafią na szkolenie podstawowe do jednej ze szkół Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi.

Po kilkumiesięcznym szkoleniu policjanci zasilą szeregi komend: w Lublinie, Chełmie, Puławach, Hrubieszowie, Świdniku, Parczewie oraz Oddziału Prewencji Policji.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń „Zasłużony Policjant” nadawanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas uroczystej zbiórki odznaczenia otrzymało 17 policjantów.

Wręczone zostały także nagrody przyznane przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie dla 6 funkcjonariuszy za ich profesjonalizm, zaangażowanie i wybitne osiągnięcia podczas wykonywania obowiązków służbowych.

 

(źródło i fot. KWP Lublin)