Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Zasilą również szeregi hrubieszowskiej komendy

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie. Podczas uroczystego apelu funkcjonariusze wypowiedzieli słowa policyjnej roty, której wypełnianie będzie gwarancją ich profesjonalnej służby.

Reklamy

 

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – m.in. te słowa roty ślubowania wypowiedziało dzisiaj podczas uroczystego ślubowania 29 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Policjantki i policjantów powitał w szeregach insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze odebrali także z rąk kierownictwa KWP odznaki i legitymacje służbowe.

Reklamy

W szeregi lubelskiego garnizonu wstąpiło 26 mężczyzn i 3 kobiety. Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Już w najbliższym czasie trafią na szkolenie podstawowe do jednej ze szkół Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi.

Po kilkumiesięcznym szkoleniu policjanci wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej, Hrubieszowie, Łukowie, Parczewie, Puławach,  Radzyniu Podlaskim, Rykach oraz Oddziału Prewencji Policji.

Największą liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskała post. Marzena Szacoń, której macierzystą jednostką będzie KMP w Lublinie. Młoda policjantka to także utytułowana zawodniczka kickboxingu, zdobywczyni wielu tytułów.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc zwracając się do nowych funkcjonariuszy podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Nowym stróżom prawa życzył długiej służby i kariery oraz spotkania na zawodowej drodze przychylnych sobie ludzi. Komendant skierował też słowa do przybyłych na tę uroczystość rodzin młodych policjantów, prosząc ich o zrozumienie trudów tego zawodu i niesienie im wsparcia.

Podczas dzisiejszej zbiórki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie z okazji Święta Służby Cywilnej wyróżnił 54 pracowników cywilnych lubelskiego garnizonu Policji. Wręczając wyróżnionym okolicznościowe adresy, podziękował za rzetelność i sumienność wykonywanej przez nich pracy, podkreślając, że bez pracowników cywilnych Policja  nie byłaby w stanie sprawnie i efektywnie funkcjonować.

Dzisiejsza uroczystość była także okazja do tego, aby wręczyć także nagrody dla zwycięzców „Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”. Puchary otrzymali: za zajęcie I miejsca – asp. szt. Jerzy Kurzyna z KPP w Kraśniku, za zajęcie II miejsca – asp. szt. Mariusz Serafin z KPP w Biłgoraju, za zajęcie III miejsca- asp. Grzegorz Kusaj z KMP w Lublinie. Puchary dla laureatów turnieju wręczył zwycięzcom insp. Robert Szewc – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie oraz jego zastępcy.

 

źródło i fot. KWP Lublin

 

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości >>