26 maja 2024

Nowy kombinezon przeciwwybuchowy w NOSG

Placówka Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Lublinie wzbogaciła się o nowy sprzęt. Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych przekazał funkcjonariuszom nowy kombinezon przeciwwybuchowy o wartości blisko 350 tys. zł.

 

Kombinezon przeciwwybuchowy EOD9 zapewnia pirotechnikowi maksymalną ochronę w czasie wykonywania bezpośrednich czynności związanych z neutralizacją ładunków wybuchowych i chroni przed zagrożeniami związanymi z wybuchem, tj. odłamkami, nadciśnieniem, falą cieplną i uderzeniową.

Zakup ten stanowi kontynuację wyposażania Placówki Straży Granicznej w Lublinie w najnowszą generację urządzeń do prowadzenia działań pirotechnicznych w lotniczym przejściu granicznym w Świdniku k/Lublina. Dodać warto, że we wrześniu br. Placówka Straży Granicznej w Lublinie otrzymała zakupiony ze środków finansowych Wojewody Lubelskiego przenośny zestaw rentgenowski o wartości blisko 450 tys. zł.

Wdrożenie do codziennej służby nowego asortymentu nie tylko usprawni realizację zadań Straży Granicznej  w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej, ale przede wszystkim przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa wszystkich pasażerów korzystających z lubelskiego lotniska.

 

 

źródło i fot. NOSG