18 kwietnia 2024

Odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji

Za czerpanie korzyści z prostytucji odpowie 45-letni mieszkaniec pow. biłgorajskiego. Mężczyzna na terenie Lublina prowadził dwie agencje towarzyskie. Zatrudnione u niego dziewczyny werbował poprzez portale internetowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wskutek przestępczego procederu mógł osiągnąć zyski w kwocie co najmniej 90 tys. zł., a z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wczoraj 45-latek został doprowadzony do lubelskiej prokuratury. Może mu grozić kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

 

Do zatrzymania 45-latka doprowadziły operacyjne ustalenia policjantów z Wydziału kryminalnego KWP w Lublinie, których zadaniem jest docieranie do osób czerpiących            z prostytucji stałe źródło dochodu. 

W tym przypadku funkcjonariusze pod dwoma adresami w Lublinie zastali działające dwie agencje towarzyskie. Jedna z nich mieściła się w wynajmowanym przez 45-latka blisko 200-metrowym, przystosowanym do tego typu działalności, domu.

Jak ustalili,  biznes 45-latka prosperował całodobowo. Policjanci w trakcie przeszukania agencji zabezpieczyli akcesoria erotyczne, a także telefony komórkowe i  laptopy z materiałami o treści pornograficznej, które były zamieszczane w Internecie.

Zatrzymany 45-latek w lokalu zatrudniał kobiety, które świadczyły klientom usługi  seksualne. Pracownice, głównie kobiety w wieku 20-30 lat, werbował z portali stron internetowych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wskutek tego przestępczego procederu mógł osiągnąć korzyści w kwocie co najmniej 90 tys. złotych. Dodatkowo uczynił z tego procederu stałe źródło dochodu.  Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości około 15 tys. zł..

45-latek wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Lublin- Północ. Za popełnione przestępstwo  może mu grozić kara do 4,5 roku t pozbawienia wolności.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin