19 kwietnia 2024

Odpowie za łapownictwo

W miniony czwartek policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierującego fordem, który próbował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyznę zatrzymano. W Prokuraturze usłyszał zarzuty do których się przyznał. Za łapownictwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach w miejscowości Nieledew zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Od 38-latka wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci przebadali go na stan trzeźwości i jak się okazało miał 0,2 promila alkoholu w organizmie. Poinformowali więc kierującego o popełnionym wykroczeniu. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i zapomnienie o całej sprawie. Następnie wyjął z kieszeni zwitek banknotów, mówiąc , że „ma około 7 stów i na ich dwóch powinno wystarczyć”.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z wręczeniem korzyści majątkowej, informując go, że właśnie popełnił przestępstwo.

38-latek usłyszał zarzuty w Prokuraturze, do których się przyznał. Stwierdził, że nie przemyślał swojego zachowania i rzeczywiście źle postąpił. Za łapownictwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)