19 maja 2024

Odpowie za pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka

Świdniccy policjanci oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 22 letnią mieszkankę powiatu. Podejrzana usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka. Zwłoki noworodka odnalezione zostały w połowie października, w zaroślach w okolicach niewielkiej rzeki w Krzesimowie, w powiecie świdnickim.

 

22-letnia kobieta zatrzymana została w miniony czwartek, w miejscu zamieszkania.  Jej zatrzymanie to efekt pracy policjantów ze świdnickiej komendy wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz nadzorującej postępowanie świdnickiej prokuratury. 

22-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego będzie odpowiadała za pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka. Zwłoki noworodka odnalezione zostały 15 października w miejscowości Krzesimów. Na makabryczne znalezisko natknął się jeden z okolicznych mieszkańców. Podczas niedzielnego spaceru, w zaroślach nad rzeką, odnalazł zwłoki. Od razu zaalarmował policję.

Od tego momentu funkcjonariusze  wraz z prokuraturą prowadzili intensywne czynności. Przez wiele godzin na miejscu odnalezienia zwłok trwały oględziny. Z drugiej zaś strony prowadzone były czynności operacyjne, do których zaangażowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wszystko po to,  by ustalić matkę dziecka i motywy jej działania.

Przez te niespełna dwa tygodnie wykonano szereg czynności, sprawdzeń, typowań i ustaleń. To wszystko doprowadziło do zatrzymania 22-letniej kobiety.

Jeszcze w czwartek mieszkanka powiatu świdnickiego została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego dziecka tuż po porodzie.

Na wniosek policji Sąd Rejonowy w Świdniku zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kobiecie grozić może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Świdnik