21 czerwca 2024

Odzyskano Ferrari o wartości 1,2 mln zł! [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwane Ferrari o szacunkowej wartości 1,2 mln zł. Jest to najdroższy pojazd, który udało się odzyskać na wschodniej granicy Polski w tym roku.

Reklamy

Do zatrzymania doszło 8 kwietnia, na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach.

28-letni obywatel Białorusi, kierujący zestawem ciężarowym, przewoził na lawecie samochód osobowy marki Ferrari Portofino, wyprodukowany w 2019 roku, o szacunkowej wartości 1,2 mln zł.

Reklamy

W trakcie kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że auto pochodzi z kradzieży. Białoruski kierowca został zatrzymany, pojazd zabezpieczono, a w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności prowadzą policjanci z Terespola.

Ferrari Portofino o wartości 1,2 mln zł, jest jak dotąd najdroższym pojazdem, jaki udało się odzyskać w tym roku na wschodniej granicy Polski. Jest to też jeden z najdroższych i najszybszych samochodów typu coupe produkowanych na świecie. Kierowca ma do dyspozycji moc 600 koni mechanicznych oraz moment obrotowy o wartości 760 Nm. Dzięki temu auto przyspiesza do 100 km/h w 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 320 km/h.

Reklamy

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze NOSG w trakcie odpraw granicznych zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 5 mln zł.źródło i fot. NOSG


Zobacz też:

Uwaga na fałszywe e-maile o zwrocie podatku!

Uwaga na fałszywe e-maile o zwrocie podatku!


Zerknij na Instagram →