19 lipca 2024

Ostrzeżenie!

W związku z napływającymi do biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów informacjami na temat oszustw dokonywanych na terenie Powiatu Hrubieszowskiego, związanych ze sprzedażą dekoderów, umożliwiających odbiór TV Trwam, ostrzegamy przed tego rodzaju praktykami.

Reklamy

Firmy mające siedziby na terenie całej Polski, często z miejscowości bardzo odległych od Hrubieszowa oferują sprzedaż urządzeń umożliwiających odbiór programów telewizyjnych, zwłaszcza nadawanych przez TV Trwam. Sprzedaż ma miejsce w domach potencjalnych klientów a oferta skierowana jest przede wszystkim do osób w podeszłym wieku, gdzie wykorzystany jest ich brak wiedzy technicznej i wrażliwość. W rzeczywistości poszkodowani podpisują umowę kredytową jedynie na zakup i montaż ww. urządzeń, które jednak nie gwarantują odbioru programów nadawanych przez TV Trwam. Zobowiązanie kredytowe jest zawierane nawet na okres trzech lat a umowa instalacji urządzenia przewiduje wysokie kary za jej wypowiedzenie.

Bezpłatna pomoc prawna w tej sprawie dostępna jest w biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie przy ul. Narutowicza 34, pok.25.

Reklamy