Oszukali 81-latka na 370 tys. złotych

Oszukany 81-letni mężczyzna uwierzył w legendę o możliwym ataku hakerów na konto bankowe. Łącznie stracił 370 tysięcy złotych.

Reklamy

 

Do oszustwa doszło pod koniec 2017 roku na terenie Lublina.

Pokrzywdzony 81-letni mężczyzna otrzymał telefon od osoby podającej się za policjanta. Podczas rozmowy oszust przekonał go, że pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone atakiem hakerów.

Mężczyzna uwierzył w historię i przekazał dane do logowania w bankowości internetowej. Po ich uzyskaniu, przez dwa dni sprawcy wykonali 4 przelewy na łączną kwotę 370 tys. złotych.

Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Trafili na trop dwóch osób biorących udział w przestępstwie – 34-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta zostali zatrzymani na terenie województwa dolnośląskiego.

W czwartek policjanci doprowadzili ich do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa w stosunku do mienia wielkiej wartości.

Wobec 32-latki prokuratura zastosowała dozór Policji, poręczenie majątkowe oraz zakazu opuszczania kraju. 34-latek, na wniosek śledczych, zostanie doprowadzony do sądu, gdzie zapadnie decyzja o ewentualnym tymczasowym areszcie.

Sprawcom oszustwa grozi kara do 10 lat więzienia.

 

info i fot. KWP Lublin

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: 14 i 16-latka zatrzymane na kradzieży kosmetyków

POWIAT – Gmina Trzeszczany: Dzielnicowy ustalił sprawcę zniszczenia auta po butach