Oszustwo na 100 tys. przy zakupie 20 ton nektarynek

35-letni mężczyzna podejrzany jest o oszustwo podczas zakupu prawie 20 ton nektarynek. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 100 tys. zł na szkodę bialskiej firmy.

Reklamy

Na początku września ubiegłego roku przedsiębiorca z Białej Podlaskiej stracił ponad 100 tys. zł podczas sprzedaży nektarynek. Ze zgłoszenia, którego dokonał na Policji wynikało, że nieznane osoby, działające rzekomo w imieniu jednej z katowickich firm, zakupiły od niego niemal 20 ton nektarynek. Odebrały towar, jednak do chwili obecnej za niego nie zapłaciły.

Bialscy policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Jest to 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa lubuskiego i doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut, a bialski sąd, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Reklamy

35-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, ponieważ odbywał już karę za podobne przestępstwo. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie – kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

­

(info i fot. KMP Biała Podlaska)


Zobacz też:

Kosztowna kolizja na DK-74 (ZDJĘCIA)

Kosztowna kolizja na DK-74 (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na Instagramie