25 czerwca 2024

Papierosy spadły im z nieba…

W nocy z 8 na 9 kwietnia, kolejny raz powstrzymano przemyt papierosów przy użyciu motolotni.

Reklamy

 

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, obserwując granicę państwową, zauważyli obiekt latający, poruszający się na dużej wysokości. Przemieszczał się on z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski.

Dzięki urządzeniom do obserwacji nocnych, strażnicy, szybko zlokalizowali miejsce (teren gminy Dorohusk), gdzie pilot motolotni wyrzucił pudła, jak się później okazało wypełnione nielegalnymi papierosami.

Reklamy

Po dotarciu we wskazany rejon, funkcjonariusze zauważyli uciekający samochód. Po pościgu, zatrzymali pojazd oraz ujęli kierowcę i pasażera. Uciekający mężczyźni byli już wcześniej zatrzymywani.

Na miejscu z którego uciekli, znaleziono paczki wypełnione nielegalnymi papierosami o wartości prawie 5 tys. zł. Prawdopodobnie była to jedynie część kontrabandy.

Reklamy

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu statku powietrznego. Zatrzymani mężczyźni, poniosą  odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia przestępstwa skarbowego oraz nieprzestrzegania ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z obecnym stanem epidemii.

 

info i fot.: NOSG