26 maja 2024

Papuga i raki – żywe zwierzęta na granicy – ZDJĘCIA

Papugę i 132 raki błotne ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Zwierzęta trafiły do ogrodów zoologicznych.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem podczas kontroli autobusu wjeżdżającego do Polski trafili na żywą papugę. Ptaka próbowała wwieźć podróżna z Ukrainy.

Jak się okazało ujawniona papuga należy do gatunku mnicha, który jest objęty międzynarodową ochroną zgodnie z przepisami Konwencji Waszyngtońskiej (CITES).

Z uwagi na brak wymaganych dokumentów przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne. Czyn popełniony przez obywatelkę Ukrainy jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz bezwzględną konfiskatą przewożonego okazu.

Z kolei na przejściu drogowym w Dorohusku funkcjonariusze dwukrotnie ujawnili przemyt raków błotnych. Oba ujawnienia miały miejsce tego samego dnia. Łącznie w bagażnikach dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowali obywatele Ukrainy, znajdowały się 132 żywe raki. Zwierzęta przewożone były w torbie i plastikowym pojemniku, a na nich leżały butelki z lodem.

Kobieta i mężczyzna, do których należały raki zostali przekazani funkcjonariuszom policji z Dorohuska.

­

­

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Wypadek na S12. VW uderzył w bariery i citroena

Wypadek na S12. VW uderzył w bariery i citroena


LubieHrubie na Instagramie