16 lipca 2024

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych Punktu Przedszkolnego „Fabryka Snów” w Moniatyczach. Jest szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Odbywa się zazwyczaj dopiero w miesiącu październiku. To pozwala dzieciom zaaklimatyzować się do warunków przedszkolnych, zmiany otoczenia i zaakceptowania wychowawczyń jako „swoich pań”.

Reklamy

„Jestem sobie przedszkolaczek. Nie grymaszę i nie płaczę.
Na bębenku marsza gram: ram, tam, tam, ram, tam ,tam!”

W dniu 25.10.2011 roku w Punkcie Przedszkolnym „Fabryka Snów” – utrwalenie wypracowanej w PPWOW formy alternatywnej edukacji przedszkolnej w Gminie Hrubieszów finansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Reklamy

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w naszym kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Odbywa się zazwyczaj dopiero w miesiącu październiku. To pozwala dzieciom zaaklimatyzować się do warunków przedszkolnych, zmiany otoczenia i zaakceptowania wychowawczyń jako „swoich pań”. Dopiero wtedy, gdy otarte będą „ostatnie łzy”, dzieci mogą deklarować swą przynależność do przedszkolnej rodziny. Uroczystość pasowania to wielkie przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także rodziców przedszkolaków, to wspólne przeżywanie chwil radosnych i przyjemnych, które wzmacniają więzi rodzinne.

Reklamy

Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek i wierszy. Cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich duży, ale i miły wysiłek. Uporały się z tym doskonale, czego efekt mogli podziwiać zaproszeni Rodzice i Babcie. Wiele mam nie potrafiło ukryć wzruszenia…

Pasowania olbrzymim lizakiem, dokonała Pani Dyrektor Danuta Smalej. Życzyła dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Każdy przedszkolaczek otrzymał pamiątkowy dyplom. Potem były oklaski i duma, że jest się już nie maluchem, a prawdziwym przedszkolakiem!

Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy miłych chwil w przedszkolu!

***

Info i foto:
PP „Fabryka Snów”