5 marca 2024

Pestycydy w tirze [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Hrebennego ujawnili 80 litrów i ponad 4 kg nielegalnych środków ochrony roślin. Większość pestycydów przewożona była w nieoryginalnych opakowaniach, co sugeruje, że mogą być podrabiane. 

Reklamy

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem wytypowali do kontroli szczegółowej wjeżdżający z Ukrainy samochód ciężarowy z naczepą. 

W kabinie kierowcy i pod naczepą funkcjonariusze znaleźli kilkanaście pięciolitrowych plastikowych butelek wypełnionych cieczą oraz siedem małych butelek z substancją sypką. Część z nich nie posiadała żadnych etykiet, na kilku znajdowały się etykiety płynu używanego w pojazdach, a pozostałe wskazywały na zawartość pestycydów. Łącznie w butelkach znajdowało się 80 litrów płynu nieznanego pochodzenia oraz ponad 4 kg substancji sypkiej. 

Reklamy

Czytaj: Apteka w bagażach

Kierujący pojazdem wyjaśnił, że wszystkie ujawnione substancje to środki ochrony roślin. 

80 litrów pestycydów przewożone było w nieoryginalnych pojemnikach, bez etykiet, co nasuwa wątpliwości co do ich oryginalności.

Zobacz: Zlikwidowano 9 grup przestępczych zajmujących się przemytem ludzi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że duża ilość przemycanych przez granice środków ochrony roślin to towary podrabiane, niespełniające wymaganych norm. Środki takie mogą być szkodliwe dla upraw oraz groźne dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt. 

Przeciwko mężczyźnie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny funkcjonariusze zajęli środki pieniężne w kwocie 1000 zł.

Zobacz też:

Dwukrotnie podpalił budynki w gm. Dubienka. Straty oszacowano na 150 tys. [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie / MD