23 kwietnia 2024

PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. Można stracić pieniądze

PGE Obrót, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zajmująca się sprzedażą energii do odbiorców końcowych, prosi Klientów o ostrożność i zachowanie czujności w związku z wystąpieniem przypadków podszywania się pod PGE i rozsyłania fałszywych wiadomości z informacją o demontażu układu pomiarowego spowodowanego rzekomo nieuregulowanymi płatnościami.

 

W wiadomościach rozsyłanych przez oszustów znajduje się także link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE.

 

W związku z zaistniałą sytuacją, Spółka przypomina, żeby podczas logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta zawsze pamiętać o następujących czynnościach:

– upewnić się, czy strona logowania jest właściwa, czy witryna jest zabezpieczona (symbol szarej kłódki) oraz czy adres widoczny w pasku;

– w oknie przeglądarki to:

https://ebok.gkpge.pl/ebok/faces/profil/logowanie.xhtml;

– logowanie powinno odbywać się zawsze za pośrednictwem serwisu internetowego PGE Obrót  https://ebok.gkpge.pl poprzez opcję „Zaloguj” w module „Logowanie” lub za pomocą aplikacji mobilnej mBOK PGE;

– logowanie do platformy odbywa się poprzez podanie adresu mailowego oraz indywidualnego hasła. Po zalogowaniu należy sprawdzić zakładkę „Finanse” celem potwierdzenia prawdziwości wszystkichfaktur oraz danych;

– przed dokonaniem płatności, należy zweryfikować dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną korespondencyjnie.

 

Fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów. PGE Obrót zwraca się do wszystkich klientów i pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia rodzinie i znajomym. 

W przypadku otrzymania SMS-az informacją o planowanym demontażu układu pomiarowego, należy zignorować taką wiadomość i nieotwierać żadnych linków znajdujących się w wiadomościach.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości PGE Obrót zachęcado kontaktu z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

 

Działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji, polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach. Spółka posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Ponadto, spółka prowadzi własne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów, jak nie dać się oszukać, a także, przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów. 

 

info: PGE Obrót